Ústav teorie informace a automatizace

Jste zde

Dr. Ing. Jiří Plíhal

Pozice: 
vědecký asistent
Mail: 
Místnost: 
Fax: 
266052511
Telefon: 
266052583
Odborné zájmy: 
vývoj elektronických systémů pro dopravu
Publications ÚTIA: 
list

Vedení studentů v rámci projektu 6002 (ŠA):
- Filip Hauer
- Marek Nedoma
- Aleš Presl
- Lukáš Vacek
- Aleš Dittrich
- Vít Pardubský
- Dominik Janda

Další aktivity:
- Člen pracovní skupiny ISO/TC204/WG3 Technology of data-base system TICS.
- Člen pracovní skupiny ISO/TC204/WG14 Warning and control Systems in vehicle and on communications.

vkralova: 20.11.2017 - 10:53

Podrobnosti

Období: 2016 - 2019
Hlavním cílem projektu ITEAM je založit a zajistit udržitelný rozvoj evropské školící sítě s vysokým stupněm interdisciplinarity, která bude dále školit odborníky v oblasti vědy a výzkumu nových technologií se zaměřením na řízení sdruženého pohonu pozemních vozidel (MAGV). Mezi komplexní cíle iTEAM projektu patří (i) zvýšení evropské prestiže při vzdělávání v oblasti uživatelsky přívětivých a k
Období: 2016 - 2017
Hlavním cílem projektu je popsat proces a míru adaptace člověka (řidiče) na asistenční systémy určené pro řidiče v motorových vozidlech, a to zejména z pohledu dopravní bezpečnosti, tj. jaký pozitivní, případně negativní dopad mají dané systémy na dopravní bezpečnost. Cílem je pokrýt problém jak z pohledu jednotlivce (tj. v tomto případě řidiče), tak také z pohledu celé společnosti (tj.
Období: 2014 - 2017
The aim of this project is to define parameters representing skid resistance and longitudinal road unevenness on the base of evaluation vehicle data, available on CAN bus and that are shared between different vehicle assistant systems like ABS or ASR, e.g.
Období: 2011 - 2018
Project 6002 is aimed to the improvement liaison between theory and practice and to adjustment near interrelationships in terms of provision § 51 Civil Code about cooperation in the field of Research and Development, particularly in research projects and transfer technology including fundamental and applied research as well at education process and searching specialists for scientific work. Par
Období: 2009 - 2013
This long-term applied project covers various research and development activities according to specification of the industrial partner.