Přejít k hlavnímu obsahu
top

Úspěch stážistů ÚTIA v projektu Otevřená věda

Date of event

Stážisté Adam Hobza, Ondřej Vašátko a Tadeáš Zíka se umístili na třetím místě ve vědní oblasti o neživé přírodě na závěrečné konferenci projektu Akademie věd ČR pro studenty středních škol Otevřená věda. Tito studenti absolvovali v našem ústavu stáž na téma "Bayesovská síť jako mozek umělé inteligence" pod vedením Jiřího Vomlela.

V rámci stáže se studenti seznámili s bayesovskými sítěmi a s jejich některými aplikacemi. Pod vedením lektora vytvořili vlastní model bayesovské sítě pro řešení problému z oblasti jejich zájmu. Ondřej Vašátko se věnoval problému predikce cen na kryptoměnovém trhu bitcoinu. Adam Hobza vytvořil model pro predikce úspěšnosti tisku na 3D tiskárně. Tadeáš Zíka je vášnivým hráčem hry League of Legends a tak se rozhodl využít bayesovskou síť k predikci pravděpodobnosti výhry v zápase, který právě hraje.

V ústavu se konalo i několik dalších stáží. Lektor stáže "Složitost maticového násobení" Petr Tichavský v krátkém videu vypráví o tom, jaká byla tato stáž z pohledu lektora.

Napsal uživatel vomlel dne