Ústav teorie informace a automatizace

Jste zde

Ing. Jiří Kadlec, CSc.

Pozice: 
Vedoucí oddělení
Mail: 
Místnost: 
Fax: 
266052511
Telefon: 
266052216
Odborné zájmy: 
Algoritmy zpracování signálů; akcelerace výpočtů na programovatelných hradlových polích; metody návrhu, simulace, verifikace a implementace vhodné pro více-procesorové systémy se specializovanými re-programovatelnými akcelerátory na jednom čipu
Publikace ÚTIA: 
14.12.2021 - 11:17

Podrobnosti

Období: 2023 - 2026
The main aim of the EECONE project is to reduce e-waste on a European scale. The environmental impact arising from e-waste can thus be reduced by working in three principal areas: 1) Increase service lifetime of electronic products by application of ecodesign guidelines for increasing their reliability and their repair rate, thereby reducing the volume of e-waste.
Období: 2021 - 2024
Projekt se zabývá implementací AI algoritmů na mikrokontrolérech a mikroprocesorech s HW akcelerací výpočtu s cílem dosáhnout nízké ceny a nízké spotřeby energie. Tým ZS se podílí na vývoji demonstrátoru, který zpracovává rukou naznačená gesta / povely na základě ultrazvukových odrazů s využitím HW akcelerovaných AI algoritmů.
Období: 2019 - 2022
Projekt Arrowhead Tools je zaměřen na vývoj SW nástrojů pro podporu digitalizace a automatizace založené na Arrowhead Framework. Řešitelský tým ÚTIA se bude zabývat vývojem SW nástroje pro automatickou konfiguraci v prostředí Debian Linux pro obvody Zynq a Zynq Ultrascale+ s programovatelným logickým polem na jediném čipu.
Období: 2018 - 2021
Projekt FitOptiVis je zaměřen na integraci architektur zpracování obrazu a videa pro kyber-fyzikální systémy (CPS), jednoho ze základních požadavků potřebných pro udržení a zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu. CPS jsou založeny na spolupráci samostatných řídicích výpočetních jednotek, které jsou schopny se autonomně rozhodovat, řídit technologický celek.
Období: 2018 - 2021
WAKeMeUP projekt se zaměřuje na oblast systémů s mikro a nano-elektronikou zejména v oblasti automobilového průmyslu, bezpečnosti, průmyslové automatizace a v oblasti internetu věcí. Projekt je koordinován STMicroelectronics, Crolles 2 SAS z Francie, konsorcium tvoří 18 partnerů.
Období: 2017 - 2020
Projekt SILENSE je zaměřen na užití chytrých akustických technologií, zejména ultrazvuku, pro tvorbu komunikačních rozhraní člověk-stroj a komunikačních rozhraní stroj-stroj. Projekt tvoří konsorcium 31 partnerů z 8 evropkých zemí, které je vedeno koordinátorem z NXP Semiconductors v Belgii.

Aktuální

Absolventi

Ing. Roman Bartosinski Ph.D.
Ing. Petr Honzík Ph.D.
Ing. Zdeněk Pohl Ph.D.